کد خبر : 1430
تاریخ و زمان ارسال : 1394/02/03 - 00:07:32
تعداد بازدید : 3356
حس دوست داشتن ، از عامل فطری و الطاف الهی است که زندگی انسانها تحت تأثیر آن فرار داشته و نکته ای نیست که فرد و جامعه بتوانند آنرا در حاشیه قرار دهند . و عوامل بسیاری دست به دست هم می دهند تا این خلق نیکو و حسنه جلوس پیدا کند .

ما وطن خود (بهشهر) را دوست داریم چه کاری می توانیم برایش انجام دهیم ؟

رفتار انسانها در قبال موضوعاتی که برای آنان دوست داشتنی است ، یکی از درسهای آموزنده عرصه زندگی است .

حس دوست داشتن ، از عامل فطری و الطاف الهی است که زندگی انسانها تحت تأثیر آن فرار داشته و نکته ای نیست که فرد و جامعه بتوانند آنرا در حاشیه قرار دهند . و عوامل بسیاری دست به دست هم می دهند تا این خلق نیکو و حسنه جلوس پیدا کند .

رفتارهای افرادی که موضوعات مختلف برای آنان دوست داشتی است را تماشا نمائید

بطور مثال

  1. رفتار و عملکرد والدین که فرزندان خودشان را دوست دارند .
  2. رفتار و عملکرد همسری که همسرش را دوست دارد.
  3. رفتار و عملکرد انسان هایی که پول و مال را دوست دارند.
  4. رفتار و عملکرد انسانهایی که مردم را دوست دارند
  5. رفتار و عملکرد انسان هایی که زادگاه خود را دوست دارند .
  6. رفتار و عملکرد انسانهایی که ………

برای اینکه : حسن دوست داشتن اتفاق بیافتد نیازمند به مقدمه است تا شرایط و لوازم مهیا شود اولین اقدام و مهمترین کار برای ایجاد حس دوست داشتن آن است که ما آن موضوع را به یاد داشته و اهمیت آنرا درک نمائیم تجسم کنید بطور مثال اگر هیچ نما و تصویر از زادگاهمان در ذهن نباشد دیگر صورت مسئله ای وجود ندارد که در قبال آن رفتار و عملکردی داشته باشیم به یاد بودن و فراموش نکردن مقدمه ورود برای انجام فعالیت ها و تلاش هاست .

در دورانی که بر روزهای زندگی ما افزوده می شود بیشتر درک می کنیم که فراموش کردن و به یاد داشتن از نعمت های خداوند بزرگ است که در نهاد انسان قرار داده است.

در انتخابات شورای اسلامی در شهر بهشهر در خرداد ۹۲ ، ایده همشهریان گرامی بهشهر را فراموش نکنیم توسط یکی از داوطلبان محترم عضویت در شورای شهر بهشهر مطرح شد.(عزیز یزرگواری که با لطف و محبت مردم فهیم شهر بهشهر خدمتگزار آنان در شورای شهر بهشهر می باشد) ایده ای که موجب شد تا موضوع خوبی برای فکر کردن و عمل کردن در زندگی در افکار عمومی مطرح شود و انشاء ا… توجه به آن کمکی باشد برای رفع مشکلات و معضلات که در حال حاضر به آن گرفتاریم . فراموش نکردن زادگاه وطن (بهشهر) اثرات مثبت فراوانی را به همراه خواهد داشت.

که در ادامه بحث بطور مختصر به آن اشاره می نماییم.

۱ – همشهریان گرامی در بهشهر خاندان های بزرگ وجود دارند که به یاد زادگاه پدریشان مجموعه های اقتصادی فراوانی را در بهشهر فعال و سرپا نگهداشته اند حتی اگر سودآور نبوده باشد.

۲ – کسانی که تلاش می کنند تا موضوعات مورد علاقه دیگران را به آنان یادآوری کنند امید به زندگی را تقویت می کنند. توصیه به اینکه همشهریان گرامی بهشهر را فراموش نکنیم این حس را در فرد ایجاد می کند که جای برای ایستادن و موضوعی برای دوست داشتن و زندگی کردن دارد.

۳- رفتار و عملکرد افراد در قبال موضوعی که دوستش دارند. عملی است همراه با سخاوت، بخشش، ایثار تلاش و کوشش مملو از شعف شادی، و کسانی که تلاش می کنند که این رفتارها فراموش نشود همکاران گمنام این عرصه ها هستند.

۴ – چرخه زندگی حیات، بالندگی و رشد خود را مدیون کسانی است که ارزش ها، هویت ها، داشته های اخلاقی و انسانی را نسل به نسل و سینه به سینه اتقال داده اند تلاش و کوششی که بی توقع و بی منت انجام شده است. و تلاش در جهت فراموش نکردن وطن از نمونه های تاثیر گذار و اساسی تقویت این مسیر زندگی نسل هاست.

۵ – هر فردی از افراد جامعه دوست دارد برای زادگاه خود تلاش و فعالیتی را انجام دهد و آن احساس دین و مسئولیتی را که نسبت به زادگاه خود دارد، تا حدی انجام وظیفه کرده باشد. ایده همشهریان گرامی بهشهر را فراموش نکنیم موضوعی است که همه می تواننددر مثمرثمر واقع شدن آن کمک کنند و تنوع و تکثیر فراوانی وجود دارد هرکسی با توجه به توان و امکانات خود می تواند همراه این مسیر باشد.

۶ – یک بعد مهم و بسیار اساسی در ذات این سخن که همشهریان گرامی بهشهر را فراموش نکنیم نهفته است و آن بزرگ بودن، عزیز بودن و افتخار کردن نسبت به کسانی است که با این سخن همراهی آنان را طلب می کنیم و می خواهیم آن عزیزان را در کنار خود داشته باشیم .

خلاصه: ما وطن خود را دوست داریم و دغدغه ای داریم که چه کاری را می توانیم برایش انجام دهیم پس تلاش می کنیم که وطن خود (بهشهر) را فراموش نکنیم و کسانی که در این دوست داشتن با ما هستند آنان را پیدا کنیم و با هم تصویر فراموشی را از روی زادگاه همان وطن خود کنار بزنیم.

با امید ولطف خداوند بزرگ

الف : احمدی

نظرات بینندگان :
نظر شما :
 
فیلدهای ستاره دار را پر کنید .
نام
ایمیل
نظر *
 
گزارش تصويری
عباس آباد - حسین ابراهیمی
علی نوری
طبیعت بهشهر
محمد آباد
پيام روز
تابلو اعلانات
نظرسنجی
آمار سايت
افراد آنلاین :
9
بازدید امروز :
63
بازدید دیروز :
777
بازدید کل :
4431773